Кошарка
27. January 2023 - 20:05

НБА: Леброн и Јанис ги одбраа петорките за Ол-стар викендот

Во НБА лигата познати се почетните петорки за ОЛ Стар натпреварот кој ќе се одигра на 18-ти и 19 февруари во Солт Лејк Сити. 
Леброн Џејмс ќе биде капитен на тимот на Западот  во кој покрај него ќе играат уште и 
Никола Јокиќ (Денвер), Стеф Кари (Голден Стејт), Лука Дончиќ (Далас) и Зајон Вилијамсон (Њу Орлеанс).
Во почетниот тим на Истокот, покрај Гркот Адетокумбо, ќе настапат уште и  Џејсон Тејтум (Бостон), Кајри Ирвинг (Бруклин), Донован Мичел (Кливленд) и Кевин Дурент (Бруклин).