Македонија
6. May 2018 - 13:33

Напад од куче во скопска Кисела Вода

Нов напад на куче во скопската населба Кисела Вода. Како што информираат од МВР, вчера  во  12,45 часот во Полициската станица Кисела Вода А.Н.(34) пријавила дека на 04.05.2018 година околу 18,00 часот во населбата Пинтија во близина на нејзиниот дом била нападната од две кучиња-скитници и уште едно куче Лабрадор, по што едно од кучињата-скитници ја каснало за десната подколеница.