Македонија
15. September 2021 - 7:59

На граничните премини нема подолги задржувања

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.