Македонија
9. August 2017 - 9:26

На граничните премини нема подолги задржувања

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања, информира АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта во земјава се одвива пo суви коловози, а интензитетот надвор од градските средини е зголемен.