Спорт плус
6. јуни 2023 - 20:02

Младост 96 шампиони на Македонија во пинг понг

Пингпонгарите на Младост 96 ја вратија титулата во Прилеп.
 
ПО одигрувањето на двата финални натпревари прилепчани славеа во дуелот со екипата на ТЕлеком Нец 2 и тоа со 4-1 во првиот меч и 4-3 во вториот со што со вкупен резултат 2-0 ја освоија шампионската титула што е втора за Младост 96 во последните три години, екипа која во текот на целата сезџона имаше само еден пораз и потврди дека во овој момент е без конкуренција во Македонија.