Македонија
8. March 2021 - 17:16

Машко лице паднало во Вардар, телото се уште не е пронајдено

На 07.03.2021 во 17.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на кејот на реката Вардар, во близина на ПИОМ, машко лице паднало во водата. Од извршените пребарувања, телото не е пронајдено. Се работи на расчистување на случајот.