Фудбал
16. September 2015 - 0:09

ЛШ: Победи на сите осум натпревари од првото коло

Со синоќешните дуели стартуваше новата сезона од Лигата на шампионите и на сите осум натпревари имаше победник, а на два дуели се радуваа гостите. Јувентус го победи Манчестер Сити со 2:1, додека Атлетико Мадрид славеше во Истанбул против Галатасарај.
 
А група: ПСЖ – Малме 2:0, Реал Мадрид – Шахтјор 4:0.
Б група: Волфсбург – ЦСКА Москва 1:0, ПСВ – Манчестер Јунајтед 2:1.
Ц група: Галатасарај – Атлетико Мадрид 0:2, Бенфика – Астана 2:0.
Д група: Манчестер Сити – Јувентус 1:2, Севиља – Борусија Менхенгладбах 3:0.
 
Другите натпревари се играат вечерва.