Ракомет
6. November 2017 - 9:48

Лејно со „карате“ одбрана број 1 на колото

Голманката на ЖРК Вардар и во ово коло остави одличен впечаток. Со 20 одбрани беше една од најзаслужните за триумфот на Ларвик во саботата во Скопје.

Во последната минута Лејно имаше двојна одбрана и тоа во карате стил.
 
Најдобрите пет одбрани погледнете ги тука.