Македонија
7. March 2021 - 17:08

Кривична пријава за дебранец кој вршел јавен превоз без поседување лиценца

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против А.К(52) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз  без поседување  лиценца”.  На  25.02.2021 година, при сообраќајна контрола извршена на улицата „22 декември“ во Дебар, полициските службеници го затекнале пријавениот како управува патнички автомобил  сопственост на неговиот брат и, врши такси превоз на патници без да поседува соодветна лиценца за јавен превоз.