Балкан
4. јуни 2018 - 15:06

Крај на семејната драма во Требиње: Уапсен мажот кој се закануваше дека ќе се самоубие и ќе ги убие децата

Во Требиње, БиХ заврши повеќечасовната драма по што е уапсен Мирослав Милишиќ (31), кој утрово се закани дека ќе ги убие своите деца.

Драмата започна утрово пред 9 часот, кога Милишиќ се закани дека ќе ги убие децата ако сопругата не му се врати дома.

Според неофицијалните сознанија, таткото ан сопругата на Мирослав му пришол и успеал да го совлада.

Децата се добро и безбедни.