Џет-Сет
30. April 2016 - 11:26

Камерон Тор осуден на шест години затвор поради силување девојче

Учител по глума, низ чија школа  поминале многу познати имињи и познато лице од филмот „Паркот од добата Јура“, Камерон Тор осуден е на шест години затвор поради силување на 13-годишно девојче.

Пред две години Тор беше обвинет за сексуален напад врз 13-годишната Џордин Ладел, која ги посетувала неговите часови по глума. Тој призна дека во неговиот автомобил запалил џоинт и ја натерал Ладел на орален секс.

Судењето почна минатата година, а неговите адвокати неколку пати ја обжалија пресудата, но без успех.

Школата за глума на Тор ја посетувале Камерон Дијаз, Хелен Хант, Мадона, Кортни Кокс и други ѕвезди.