Loading Video...
Свет
25. November 2021 - 16:37

Германија стана петта држава во Европа која надмина 100 000 починати од Ковид-19

Германија стана петта држава во Европа која надмина 100 000 починати од Ковид-19 од почетокот на епидемијата. Во ковид билтенот за последните 24 часа се запишани 351 починат,а   вкупниот број е 100 .119. Регистриран е и рекорден број новозаразени - 75. 900. Ситуацијата е алармантна. Мора да разсмислиме како да се зголеми стапката на вакцинирани грагани порача Олаф Шолц, кој се очекува да биде избран за канцелар на Германија од страна на парламентот во декември.