Македонија
15. May 2022 - 13:47

Еден загинат откако возило излета од патот Кичево-Охрид

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска околу еден час по полноќ на магистралниот пат Кичево-Охрид, кога патничко возило „Фолксваген Голф“, со охридски регистарски ознаки, излетало од коловозот.

Како што сопшти МВР, возилото било управувано од А.А. (46) од село Зајас, кој починал на местото на несреќата и чија смрт ја констатирал лекар од Медицинскиот центар Кичево.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.