Македонија
29. January 2023 - 12:09

Две лица се тешко повредени откако со возило „тојота“ излетале од патот

На 28.01.2023 околу 11.40 часот на пат во с.Ранковце, кривопаланечко, товарно возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ц.(28) од Куманово  излетало од патот.

Во несреќата возачот М.Ц. се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот А.Ц.(20) од с.Гиновци, Општина Ранковце со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Куманово. Увид извршила увидна екипа на ОВР Крива Паланка.