Фудбал
4. March 2018 - 11:21

Дуел на шампионите на Филип Втори

Попладнево на Филип Втори Вардар и Силекс го играат дербито од 22. коло.  Актуелниот првак против некогашниот шампион на Македонија ќе стартува во 14ч кога стартуваат уште 3 средби.

22.коло
Шкендија-Победа 3-0
Вардар - Силекс 
А.Пандев-Ренова
Пелистер -Скопје
Шкупи - Работнички