Македонија
21. April 2019 - 22:22

ДИК: Од 84,4% обработени резултати Пендаровски со водство од 2.700 гласа пред Силјановска Давкова

Државната изборна комисија од минута во минута ги објавува резултатите од изборите.

На 84,4% проценти обработени избирачки места за Стево Пендаровски гласале 253.985 гласачи, за Гордана Силјановска 250.252 додека за Блерим Река гласале 67.598 гласачи