Македонија
6. јуни 2017 - 15:20

Чупиќ: Горд што сум Македонец

Херојот на ракометниот европски шампион Вардар кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа на Вардар на плоштадот Македонија каде се одржува пречекот за европските шампиони, истакна дека е горд што е Македонец.

-Дојдов во мала земја, но денес сум горд што сум Македонец, кратко посочи неверојатниот Иван Чупиќ.