Фудбал
6. јуни 2023 - 20:04

Англиските фанови бараат тикет повеќе за финалето во Прага

Убава вест за македонската кошарка пристигна од Втората АБА лига каде Македонија ќе има три претставника откако челниците на регионалното натпреварување потврдија дека Екипата н ТФТ Моцарт и следната сезона ќе биде дел од кошаркарското натпреварување. 
По освојувањето на третото место во домашното првенство тимот од Тафталиџе  доби и потврда дека ќе биде дел од  Втората АБА лига во која се очекува да настапт уште и шампионот МЗТ Скопје и финалистот на плеј-офот Пелистер.