Кошарка
18. October 2016 - 9:29

АБА: И петта победа за Ц.Звезда

Кошаркарите на Ц.Звезда ја остварија и 5. победа во АБА лигата совладувајќи ја Крка во Ново Место со 67-56.

Домаќинот започна фуриозно со 11-4 но до крајот на втората четвртина црвено-белите дојдоа на +10.
Јовиќ со 14 поени беше најефикасен кај белграѓаните додека Стефан Луковиќ во домашниот тим постигна најмногу , 24 поени.