Македонија
13. December 2015 - 14:16

52-годишниот Борче загина откако автомобил удри во него

Педесетидвегодишниот Борче Б. од Тетово, загина, вчера, кога автомобил удри во него.

Вчера во17.50 часот на регионалниот пат Јажинце - Тетово, во с.Одри, Љ.A.(54) од с.Лешок управувајќи автомобил марка „Ауди“ со тетовски регистарски ознаки,  удрил во пешакот Бранче Б.(52) од Тетово, кој починал на местото на настанот. Смртта е констатирана од страна на доктор од Итната медицинска помош Тетово. Увид извршиле јавен обвинител и екипа од ПС за БПС-Тетово.

По наредба на јавниот обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.