Македонија
24. October 2020 - 11:31

27-годишник со своето возило удрил пешак во Струга

На 23.10.2020 во 11,00 часот било пријавено дека во с.Подгорци-струшко патничко моторно возило „тојота јарис“ со струшки регистарски ознаки С.И.(27) од с.Подгорци удрилoво пешак Б.М.(53) од с.Подгорци.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата Св.Еразмо-Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Струга.